Dokumentumok
Elsősöknek

Iskolánk diákönkormányzatában minden osztályt az általa választott 2 tanuló képviseli 5-8. osztályig. Az iskolai diákönkormányzat élén a működési rendjében meghatározottak szerint választott iskolai diákvezetőség áll. A tanulóifjúságot az iskola vezetősége és a nevelőtestület előtt az iskolai diákvezetőség képviseli és gyakorolja a diákönkormányzatot megillető jogokat. A diákönkormányzat tevékenységét az iskolai diákmozgalmat segítő tanár  támogatja és fogja össze. A diákönkormányzat az említett pedagóguson keresztül is érvényesítheti jogait, és fordulhat az iskola vezetőségéhez.

A diákönkormányzat tevékenysége a tanulókat érintő valamennyi kérdésre kiterjedhet. A diákönkormányzat szervezeti és működési szabályzatát a választó tanulóközösség fogadja el, és a nevelőtestület hagyja jóvá.

A tanév előkészítése során a tanári közösségek és a diákvezetők szeptember elején kialakítják a naptár szerint elkészített programtervet.

Az iskolai diákönkormányzat éves tevékenységének tartalmát a következők jelölik ki:

- az előző tanévben megtartott diákönkormányzati határozatok

- a tantestület előző tanévi értékelésben megfogalmazott, a diákönkormányzat munkájának fejlesztésére tett javaslatok

- a diákönkormányzat éves munkaprogramja

-  az aktuális tanév helyi rendje

Az iskola vezetése és a diákönkormányzat a szabadidő hasznos eltöltését nagyon fontosnak tartja, épp ezért az iskolai tevékenységek minden területén ebben a szellemben alakítja programjait.

A szabadidős tevékenységet átfogó
"program-rendszer" tartalma és szervezetei:

- Iskolai rendezvények
- Iskolai ünnepségek
- Iskolai szintű megemlékezések
- Tanórákhoz kapcsolódó versenyek
- Műveltségi vetélkedő

A hagyományos, iskolai nagy rendezvényeink a tantestület és a diákok közös szervezésében valósulnak meg, és kiemelkedő eseményt jelentenek az iskola életében.

A diákönkormányzat folyamatosan tervezi és szervezi a hagyományos iskolai diákprogramjait
: karácsonyi ünnepség, farsang, diáknap, suli diszkó

Tisztségviselők

DÖK elnöke:

Helyettes:

Patronáló tanár:                 Pataki Aliz

Osztályfeladatok és felelősök

4. o         háttérmunka

5. o.        faliújság

6. o.        programok

7. o.        média

8.o.         vezetőség