Elsősöknek

Harmónia  Gyermek Művészeti Csoport

Iskolánkban mindig nagy hagyománya volt a néptáncnak, a sűzínjátszásnak. A gyermekek  rendszeresen mondanak szlovák és magyar verseket, énekelnek népdalokat.
Ennek jegyében alakult meg 1991-ben a HARMÓNIA gyermekcsoport. Szlovák és magyar néptáncokat, néphagyományokat, népszokásokat tanulnak meg és mutatnak be rendezvényeken, versenyeken, fesztiválokon, körutakon.
Minden évben bemutatkoznak az országos gyermek színjátszó versenyen (Deti deom), indulnak szlovák vers-és prózamondó ill. népdaléneklési versenyen (Spievanky a
veršovačky). Szeretik a modern táncokat is. A csoport tevékenysége folyamatos, ezen belül gazdagodik a gyermekek szókincse is. A több helyen is fellépő "gyerekcsapat" a szlovák kultúra megismerése mellett találkozik az összefogás példájával. Megtanulják tisztelni az ősi szót, megtanulnak kulturáltan fellépni, egymásnak segíteni.
A csoport tagja lehet mindenki.

Gyermek művészeti csoportunk rendszeres fellépője a különböző városi rendezvényeknek. Szívesen vállal szereplést különböző civilszervezetek rendezvényein is, akár vidéken is.

Az alakuló kép 1991-ben    Kép 2007-ben

A csoport fennállása óta a következő országokban mutatkozott be:  Szlovákia, Lengyelország, Románia, Csehország, Ausztria, Magyarország. Szlovákiában  saját CD-t készítettek a pozsonyi rádióban, videoklipet készítettek a besztercebányai tv részére, részt vettek a gyerekek egy tévés élő adásban Pozsonyban.

Mindez szlovákiai vendégtanáraink segítségével történt. Több mint tíz évig volt vendégtanára iskolánknak Dr. Miroslav Brna, aki a CD-anyag szerzője is egyben. Szintén két ciklusban segítette munkánkat źubomíra Rollová, aki a tv adást szervezte. Köszönet Dagmar Kötelesová tanárnőnek.

A csoportokat jelenleg a következő pedagógusok vezetik:

Bajczer Jánosné,  Ondrejó Anna, Fülöp Imréné, Mira Stračinová szlovák vers-és prózamondás
Ondrejó Anna, Boborné Tuska Erzsébet    színjátszás
 Laukó Zsuzsanna, Istvánné Racskó Anna, Krcsméri Milán     moderntánc, néptánc
Krcsmériné Gyurkovics Mária, Varga Nóra, Krcsméri Gábor, Fenyvesiné Szuda Judit    zenekíséret, népdaléneklés, énekkar

A 2016/2017-es tanévben a következő  rendezvényeken léptek fel szólistáink és csoportjaink:

Cez Nadlak je...                                                                                    Nadlac

Adventi ünnepség                                                                                 Tótkomlós

25 éves a Harmónia - gála

Fellépés a Rákóczi Szövetség rendezvényén

Farsang az időseknél

Ugrás a lap tetejére     Ugrás a kezdőlapra