Elsősöknek

VÍTAJTE U NÁS!

Köszöntjük intézményünk honlapján

Határtalanul! A 7. osztály tanulmányi kirándulása Erdélyben

A hetedikesek június 1-4. között a HAT-16-01-0419 azonosító számú pályázatnak köszönhetően négynapos erdélyi tanulmányi kiránduláson vettek részt. Az utazást előkészítő szakasz előztem meg, melynek keretén belül a meglátogatni kívánt helyszínek történelmével és természeti kincseival ismerkedtek meg a tanulók, illetve a határainkon túl élő magyarság jelenlegi helyzetéről kaptak információkat.

A kirándulás első napján Déva és Vajdahunyad várával ismerkedtek meg, majd Petőfi Sándorra és Tamási Áronra emlékeztek. A második napon Székelyudvarhelyre látogattak a Móra Ferenc Általános Iskolába, ahol az ottani hetedikesekkel töltöttek egy kellemes délelőttöt. Tapasztalatot cseréltek a nemzetiségi lét megéléséről és közösen emlékeztek meg az Összetartozás Napjáról. A délutáni kirándulás helyszíne a Prajdi Sóbánya volt valamint a Szovátán a Medve-tó. Szombaton a legendás Gyilkos-tó, valamint a festői szépségű Békás-szoros volt az úticél. Végül az erdélyi falurombolás szimbólumává vált Bözödújfaluba utaztak a résztvevők. A hazafelé út is érdekes látnivalókat tartogatott. A Tordai hasadékban kellemes túrát tettek a hetedikesek, majd Kolozsváron látogatták meg a Szent Mihály Templomot, a Mátyás szobrot valamint Hunyadi Mátyás szülőházát.

Nagyon szép élményekkel és sok új ismerettel tértek haza, melyekről szívesen számoltak be iskolatársaiknak. A projekt a Határtalanul! témanappal és iskolai megemlékezéssel zárult az Össztartozás Napja alkalmából.

Film

HAT-01-04-19

Az elektronikus napló linkje: https://szlovakisk.mozanaplo.hu

Elérhetőségeink

Postacím:                5940 Tótkomlós, Földvári utca 1.

Telefon/Fax:          06/68/462-076

E-mail:                     titkarsag@szlovakisk-tkomlos.sulinet.hu

WEB:                       www.tkszlovakiskola.sulinet.hu

Kérjük, válasszon a linkek közül!